Ürün yelpazemiz içinde yer alan 10 cm’ den 200 cm genişliğe ve 4 mm’ den 30 mm kalınlığa kadar ısıya, yağa, aşınmaya, aside ve aleve dayanıklı özelliklerinde; düz, kabaralı, tırtıllı ve paletli konveyör band imalatımız bulunmaktadır. Günlük 1.500 metrelik üretim kapasitemizle en iyi kalite, en uygun fiyat ve en kısa sürede teslim sağlama ilkemizden hiç vazgeçmiyoruz.

Eksaş Eksan konveyör Band San.ve Tic. AŞ, Türk Standartları Uygunluk Belgesi ve İmalata Yeterlilik Belgesi yanında Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2000 belgesi alarak kalitesini güvence altına alınmıştır.

Laboratuvarımızda TS 547 EN ISO 14890 Standartlarında ; İmalat öncesi ve imalat sonrası kauçuk ,kort bezi son mamul bandların kalite kontrol, çekme ,kopma, uzama, aşınma,yaşlandırma ve benzeri birçok testler yapılmakta ve test sonuçları kayıt altında tutulmaktadır.

Konveyör Band üretiminde ana ham madde olarak kullandığımız Konveyör Band Bezleri (Kord Bezi) Öznur Şirketler Grubuna bağlı kardeş firmamız KİM Kord San. Ve Tic. A.Ş. tarafından üretilmektedir. Konveyör bandın içerisinde kullanılan kord bezinin kalitesi üretilen konveyör bandın ömrü açısından çok büyük önem taşımaktadır. Kalitesini iç piyasada olduğu kadar üretiminin %70’ini ihraç ederek yurt dışı piyasasında da kanıtlamış olan kardeş firmamız KİM Kord, 1934 yılından bugüne dek üretim kalitesinden ödün vermeden siz müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmamızda destek olmaktadır. Ege İhracatçılar Birliği raporlarına göre 2005 Yılı en çok ihracat yapan ilk 10 firma arasında yer alan KİM Kord ve biz EKSAŞ Konveyör Band Türkiye’de tek, bandını ve bezini üreten kardeş kuruluşlar olmanın verdiği şevk ile yarattığımız sinerjinin siz müşterilerimize de yansımasına önem veriyoruz.

“Hangi işe, hangi eksaş”