WPML_EXPORT - en to el translation catalogue (315 entries)

en:  Your current site key (%s) does not match the selected product (%s).
el: Το τρέχων κλειδί ιστότοπου (%s) δεν αντιστοιχεί στο επιλεγμένο προϊόν (%s).

en: %d new translation was added.
el: Προστέθηκε %d νέα μετάφραση.

en: %d new translations were added.
el: Προστέθηκαν %d νέες μεταφράσεις.

en: %d translation was updated.
el: Ενημερώθηκε %d μετάφραση.

en: %d translations were updated.
el: Ενημερώθηκαν %d μεταφράσεις.

en: %s cannot access %s to register. Try again to see if it's a temporary problem. If the problem continues, make sure that this site has access to the Internet. You can still use the plugin without registration, but you will not receive automated updates.
el: Το %s αδυνατεί να προσπελάσει το %s για καταχώριση. Προσπαθήστε ξανά για να διαπιστώσετε εάν πρόκειται για προσωρινό πρόβλημα. Αν συνεχίζει να παρουσιάζεται το πρόβλημα, βεβαιωθείτε ότι ο παρών τόπος διαθέτει πρόσβαση στο Διαδίκτυο. Μπορείτε βέβαια να συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε την προσθήκη χωρίς καταχώριση, αλλά δεν θα λαμβάνετε αυτόματα ενημερώσεις.

en: %s cannot update because your site's registration is not valid. Please %sregister %s%s again for this site first.
el: Το %s δεν μπορεί να ενημερωθεί γιατί η εγγραφή του ιστότοπού σας δεν είναι έγκυρη. Πρώτα πραγματοποιήστε ξανά %sεγγραφή %s%s για αυτόν τον ιστότοπο.

en: %s is registered on this site. You will receive automatic updates until %s
el: %s: έχει/έχουν καταχωριστεί για αυτόν τον ιστότοπο. Θα λαμβάνετε αυτόματα ενημερώσεις έως: %s

en: %s is registered on this site. Your Lifetime account gives you updates for life.
el: %s:;έχει/έχουν καταχωριστεί για αυτόν τον ιστότοπο. Με τον ισόβιο λογαριασμό σας έχετε ενημερώσεις ισοβίως.

en: %s slugs are set to be translated, but they are missing their translation
el: %s προσδιοριστικά έχουν οριστεί ως προς μετάφραση, αλλά δεν υπάρχει η μετάφρασή τους

en: %s support on wpml.org
el: Υποστήριξη για: %s στο wpml.org

en: %sRenew here%s.
el: %sΑνανεώστε εδώ%s.

en: (embedded)
el: (ενσωματωμένη)

en: (original)
el: (αρχικό)

en: -- Please select --
el: — Επιλέξτε —

en: .po file:
el: Αρχείο .po:

en: 1. Go to your %s%s account%s and add this site URL: %s
el: 1. Πηγαίνετε στον %s%s λογαριασμό%s σας και προσθέστε τη διεύθυνση URL αυτού του ιστότοπου: %s

en: 2. Enter your site key
el: 2. Εισαγάγετε το κλειδί ιστότοπου

en: = Your theme was scanned for texts =
el: = Το θέμα σας σαρώθηκε για κείμενα =

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Activate after download
el: Ενεργοποίηση μετά από τη λήψη

en: Activating %s
el: Γίνεται ενεργοποίηση του %s

en: Active
el: Ενεργό

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add selected strings
el: Προσθήκη επιλεγμένων συμβολοσειρών

en: Add the new translations.
el: Προσθήκη νέων μεταφράσεων.

en: All domains
el: Όλοι οι τομείς

en: All strings
el: Όλες οι συμβολοσειρές

en: Already bought %s?
el: Έχετε ήδη αγοράσει το %s;

en: Already bought?
el: Έχετε ήδη προβεί σε αγορά;

en: Also create translations according to the .po file
el: Δημιουργία μεταφράσεων σύμφωνα με το αρχείο .po

en: Also include translations
el: Να περιλαμβάνονται επίσης οι μεταφράσεις

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Are you sure you want to delete these packages?
    Their strings and translations will be deleted too.
el: Θέλετε πράγματι να διαγραφούν αυτά τα πακέτα;
    Οι συμβολοσειρές και οι μεταφράσεις θα διαγραφούν επίσης.

en: Are you sure you want to delete these strings?
    Their translations will be deleted too.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτές τις συμβολοσειρές;
    Θα διαγραφεί και η μετάφρασή τους.

en: Are you sure you want to remove this site key?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε το κλειδί αυτού του ιστότοπου;

en: Are you sure you want to unregister?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε την καταχώριση;

en: Auto register strings for translation
el: Αυτόματη καταχώριση συμβολοσειρών για μετάφραση

en: Auto-download WordPress translations
el: Αυτόματη λήψη μεταφράσεων για το WordPress

en: Automatically add paragraphs
el: Αυτόματη προσθήκη παραγράφων

en: Automatically use theme or plugin text domains when gettext calls do not use a string literal.
el: Αυτόματη χρήση τομέων κειμένου θέματος ή προσθήκης, όταν οι επικλήσεις βιβλιοθήκης gettext δεν χρησιμοποιούν κάποια λεκτική σταθερά συμβολοσειράς.

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: Blog Title
el: Τίτλος ιστολογίου

en: Buy %s
el: Αγορά %s

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Change language of selected strings
el: Αλλαγή γλώσσας των επιλεγμένων συμβολοσειρών

en: Change the language of selected strings
el: Αλλαγή γλώσσας των επιλεγμένων συμβολοσειρών

en: Change the language to:
el: Αλλαγή γλώσσας σε:

en: Check for updates
el: Έλεγχος ενημερώσεων

en: Check other languages
el: Ελέγξτε για άλλες γλώσσες

en: Choose the fields you'd like to translate and click on the 'Apply' button. Then, use WPML's <a%s>String translation</a> to translate them.
el: Επιλέξτε τα πεδία που θα θέλατε να μεταφραστούν και κάντε κλικ στο κουμπί 'Εφαρμογή'. Στη συνέχεια, χρησιμοποιήστε τη <a%s>Μετάφραση συμβολοσειράς</a> του WPML για να τα μεταφράσετε.

en: Click to see individual components options.
el: Κάντε κλικ για να δείτε τις επιλογές των επιμέρους επιλογών.

en: Click to toggle
el: Κάντε κλικ για εναλλαγή

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Commercial
el: Εμπορική έκδοση

en: Complete
el: Ολοκληρώθηκε

en: Configure
el: Ρύθμιση παραμέτρων

en: Contains %s strings
el: Περιέχει %s συμβολοσειρές

en: Context
el: Συγκείμενο

en: Convert to multilingual widget
el: Μετατροπή σε πολυγλωσσικό widget

en: Converting to multilingual widget failed. No sidebar specified.
el: Αποτυχία μετατροπής σε πολυγλωσσικό widget. Δεν ορίστηκε πλαϊνή γραμμή.

en: Count
el: Αριθμός

en: Current source language
el: Τρέχουσα πηγαία γλώσσα

en: Current version
el: Τρέχουσα έκδοση

en: Custom posts slug translation options
el: Επιλογές μετάφρασης slug προσαρμοσμένων αναρτήσεων

en: Default package language
el: Προεπιλεγμένη γλώσσα πακέτου

en: Delete Selected Packages
el: Διαγραφή επιλεγμένων πακέτων

en: Delete selected strings
el: Διαγραφή επιλεγμένων συμβολοσειρών

en: Dismiss
el: Ματαίωση

en: Display %d results per page
el: Εμφάνιση %d αποτελεσμάτων ανά σελίδα

en: Display all results
el: Εμφάνιση όλων των αποτελεσμάτων

en: Display packages for this kind:
el: Εμφάνιση πακέτων αυτού του είδους:

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
el: Εμφάνιση %s&#8211;%s από %s

en: Domain
el: Τομέας

en: Done
el: Τέλος

en: Done scanning files
el: Ολοκλήρωση σάρωσης αρχείων

en: Download
el: Λήψη αρχείων

en: Download failed!
    
    Click OK to revalidate your subscription or CANCEL to try again.
el: Αποτυχία λήψης!
    
    Κάντε κλικ στο OK για να επαναεπικυρώσετε τη συνδρομή σας ή ΑΚΥΡΩΣΗ για να προσπαθήσετε ξανά.

en: Download failed!
    
    Please refresh the page and try again.
el: Αποτυχία λήψης!
    
    Παρακαλούμε ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά.

en: Downloading
el: Λήψη αρχείων

en: Downloading is not possible because WordPress cannot write into the plugins folder. %sHow to fix%s.
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη αρχείων γιατί το WordPress δεν μπορεί να εκτελέσει εγγραφές στον φάκελλο των προσθηκών (plugin). %sΔιόρθωση%s.

en: Downloading is not possible. WordPress cannot create required folders because of the
                                            256 characters limitation of the current Windows environment.
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη. Το WordPress δεν μπορεί να δημιουργήσει τους απαιτούμενους φακέλους εξαιτίας του
     περιορισμού 256 χαρακτήρων του τρέχοντος περιβάλλοντος των Windows.

en: Downloads:
el: Λήψεις αρχείων:

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Enter site key
el: Εισαγωγή κλειδιού ιστότοπου

en: Error getting the translation file. Please go back and try again.
el: Σφάλμα κατά τη λήψη του αρχείου μετάφρασης. Παρακαλούμε επιστρέψτε και προσπαθήστε ξανά.

en: Error: no strings selected
el: Σφάλμα: δεν επιλέχθηκαν συμβολοσειρές

en: Errors: %s
el: Σφάλματα: %s

en: Exact match
el: Ακριβής αντιστοιχία

en: Existing translation
el: Υφιστάμενη μετάφραση

en: Exit search
el: Έξοδος από την αναζήτηση

en: Export selected strings as a WPML config file that can be added to themes or plugins
el: Εξαγωγή των επιλεγμένων συμβολοσειρών ως αρχείο ρύθμισης παραμέτρων WPML το οποίο μπορεί να προστεθεί σε θέματα (themes) ή προσθήκες (plugins)

en: Export strings into .po/.pot file
el: Εξαγωγή συμβολοσειρών σε αρχείο .po/.pot

en: Failed downloading the language information file.
el: Αποτυχία λήψης του αρχείου πληροφοριών γλώσσας.

en: Failed downloading the language information file. Please go back and try a little later.
el: Αποτυχία λήψης του αρχείου στοιχείων γλώσσας. Παρακαλούμε επιστρέψτε και δοκιμάστε λίγο αργότερα.

en: File upload error
el: Σφάλμα αποστολής αρχείου

en: For WPML components you can receive updates from your %s or automatically, after you register WPML.
el: Για τα στοιχεία του WPML μπορείτε να λαμβάνετε ενημερώσεις από τον %s σας ή αυτόματα, αφότου κάνετε εγγραφή στο WPML.

en: Fully translated
el: Πλήρως μεταφρασμένο

en: Highlight color for strings
el: Χρώμα επισήμανσης για συμβολοσειρές

en: I will download translations for WordPress and save .mo files in wp-content/languages
el: Θα κάνω λήψη μεταφράσεων για το WordPress και αποθήκευση των αρχείων .mo στο wp-content/languages

en: If you have already purchased or renewed your subscription and you can still see this message, please revalidate your subscription
el: Αν έχετε ήδη αγοράσει ή ανανεώσει τη συνδρομή σας και μπορείτε να δείτε ακόμα αυτό το μήνυμα, επαληθεύστε εκ νέου τη συνδρομή σας.

en: If your theme or plugins falls in this case, enabling this option, WPML will try to retrieve this from the plugin or theme "Text Domain" header, if set.
el: Εφόσον το θέμα ή οι προσθήκες σας υποπίπτουν σε αυτήν την περίπτωση, αν ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή, το WPML θα προσπαθήσει να τα ανακτήσει από την κεφαλίδα "Τομέας Κειμένου" της προσθήκης ή του θέματος, εφόσον έχει οριστεί.

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import / export .po
el: Εισαγωγή / εξαγωγή .po

en: In order to see the products information, please run the %smanual updates check%s to initialize the products list or (temporarily) remove the above code.
el: Προκειμένου να δείτε τις πληροφορίες προϊόντων, εκτελέστε τον %sέλεγχο μη αυτόματων ενημερώσεων%s για να προετοιμαστεί η λίστα των προϊόντων ή (προσωρινά) καταργήστε τον παραπάνω κώδικα.

en: In progress
el: Σε εξέλιξη

en: In translation basket
el: Στο καλάθι μετάφρασης

en: Incorrect setup
el: Εσφαλμένη ρύθμιση παραμέτρων

en: Individual components
el: Μεμονωμένα στοιχεία

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Installed
el: Έχει εγκατασταθεί

en: Installed version
el: Εγκατεστημένη έκδοση

en: Installer
el: Πρόγραμμα εγκατάστασης

en: Installer cannot contact our updates server to get information about the available products and check for new versions. If you are seeing this message for the first time, you can ignore it, as it may be a temporary communication problem. If the problem persists and your WordPress admin is slowing down, you can disable automated version checks. Add the following line to your wp-config.php file:
el: Το πρόγραμμα εγκατάστασης δεν μπορεί να επικοινωνήσει με τον διακομιστή ενημερώσεων, για να λάβει πληροφορίες σχετικά με τα διαθέσιμα προϊόντα και να ελέγξει για νέες εκδόσεις. Αν βλέπετε αυτό το μήνυμα για πρώτη φορά, μπορείτε να το αγνοήσετε, καθώς ενδέχεται να αποτελεί προσωρινό πρόβλημα επικοινωνίας. Αν το πρόβλημα επιμείνει και η διαχείριση του WordPress καθυστερεί, μπορείτε να απενεργοποιήσετε τους αυτόματους ελέγχους εκδόσεων. Προσθέστε τη γραμμή που ακολουθεί στο αρχείο wp-config.php:

en: Installer cannot display the products information because the automatic updating for %s was explicitly disabled with the configuration below (usually in wp-config.php):
el: Το πρόγραμμα εγκατάστασης δεν μπορεί να εμφανίσει τα στοιχεία προϊόντων, γιατί η αυτόματη ενημέρωση απενεργοποιήθηκε αποκλειστικά για το %s με τη ρύθμιση των παραμέτρων που ακολουθεί (συνήθως στο wp-config.php):

en: Installing %s
el: Γίνεται εγκατάσταση του %s

en: Internationalization: You’re probably doing it wrong
el: Διεθνοποίηση: το πιθανότερο είναι ότι γίνεται λανθασμένα

en: Invalid file: %s
el: Μη έγκυρο αρχείο: %s

en: Invalid language: %s
el: Μη έγκυρη γλώσσα: %s

en: Invalid product
el: Μη έγκυρο προϊόν

en: Invalid site key for the current site.
el: Μη έγκυρο κλειδί ιστότοπου για τον τρέχοντα τόπο.

en: Invalid site key for the current site. If the error persists, try to unregister first and then register again with the same site key.
el: Μη έγκυρο κλειδί ιστότοπου για τον τρέχοντα ιστότοπο. Αν το πρόβλημα επιμείνει, δοκιμάστε πρώτα να ξεγραφτείτε και ύστερα να εγγραφείτε ξανά με το ίδιο κλειδί ιστότοπου.

en: Kind
el: Είδος

en: Language of domains
el: Γλώσσα τομέων

en: Language of this %s is %s
el: Γλώσσα για %s: %s

en: Languages of domains
el: Γλώσσες τομέων

en: Load translations if found in the .mo files. (it will not override existing translations)
el: Φόρτωση μεταφράσεων αν εντοπίστηκαν στα αρχεία .mo. (δεν θα αντικατασταθούν οι υπάρχουσες μεταφράσεις)

en: Missing version number for translation.
el: Λείπει ο αριθμός έκδοσης για τη μετάφραση.

en: More details
el: Περισσότερες λεπτομέρειες

en: More options
el: Περισσότερες επιλογές

en: Multilingual Text
el: Πολυγλωσσικό κείμενο

en: Multilingual arbitrary text or HTML
el: Πολυγλωσσικό κείμενο της επιλογής σας ή HTML

en: Name
el: Όνομα

en: Name: %s
el: Όνομα: %s

en: Needs update
el: Απαιτείται ενημέρωση

en: Network
el: Δίκτυο

en: New translation
el: Νέα μετάφραση

en: New translations (%d)
el: Νέες μεταφράσεις (%d)

en: No
el: Όχι

en: No action performed. Please select the strings that you need to update or add.
el: Δεν πραγματοποιήθηκε καμία ενέργεια. Παρακαλούμε επιλέξτε τις συμβολοσειρές που χρειάζεται να ενημερώσετε ή να προσθέσετε.

en: No options found. Make sure you saved your theme options at least once. <br />Some themes only add these to the wp_options table after the user explicitly saves over the theme defaults
el: Δεν εντοπίστηκαν επιλογές. Βεβαιωθείτε ότι έχετε αποθηκεύσει τις επιλογές του θέματός σας τουλάχιστον μία φορά. <br />Ορισμένα θέματα προσθέτουν αυτές τις επιλογές μόνο στον πίνακα wp_options αφού ο χρήστης αποθηκεύσει τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις του θέματος

en: No packages found
el: Δεν βρέθηκαν πακέτα

en: No records found
el: Δεν εντοπίστηκαν εγγραφές

en: No repositories defined.
el: Δεν έχουν οριστεί αποθετήρια.

en: No string found
el: Δεν βρέθηκε συμβολοσειρά

en: No strings found
el: Δεν εντοπίστηκαν συμβολοσειρές

en: No strings found.
el: Δεν εντοπίστηκαν συμβολοσειρές.

en: No strings selected
el: Δεν επιλέχθηκαν συμβολοσειρές

en: No updates found.
el: Δεν βρέθηκαν ενημερώσεις.

en: Not marked as 'complete'. Press 'Save' to enable.
el: Μη επισημασμένο ως 'ολοκληρωμένο'. Πατήστε 'Αποθήκευση' για ενεργοποίηση.

en: Not translated
el: Δεν μεταφράστηκε

en: Not translated or needs update
el: Δεν μεταφράστηκε ή απαιτείται ενημέρωση

en: Note: It is not safe to use variables, constants or functions in gettext calls. Read "%s" for a detailed explanation.
el: Σημείωση: Δεν είναι ασφαλές να χρησιμοποιείτε μεταβλητές, σταθερές ή συναρτήσεις σε επικλήσεις βιβλιοθήκης gettext. Διαβάστε το "%s" για λεπτομερείς πληροφορίες.

en: Number of strings
el: Αριθμός συμβολοσειρών

en: Opening folder: %s
el: Άνοιγμα φακέλου: %s

en: Operation complete!
el: Η λειτουργία ολοκληρώθηκε!

en: PO export may be glitchy. We are working to fix it.
el: Η εξαγωγή σε μορφή PO ενδέχεται να παρουσιάζει τεχνικά προβλήματα. Εργαζόμαστε για την επίλυση τους.

en: Package Management
el: Διαχείριση πακέτων

en: Packages
el: Πακέτα

en: Partial translation
el: Μερική μετάφραση

en: Pending %s translation (%d)
el: Μετάφραση %s σε εκκρεμότητα (%d)

en: Performance considerations
el: Εκτίμηση απόδοσης

en: Please activate WPML Multilingual CMS to have WPML String Translation working.
el: Παρακαλούμε ενεργοποιήστε το WPML Multilingual CMS για να αρχίσει να εκτελείται το WPML String Translation (μετάφραση συμβολοσειρών).

en: Please enter a domain!
el: Δώστε έναν τομέα!

en: Please note that the site key is case sensitive.
el: Σημειώστε ότι γίνεται διάκριση πεζών-κεφαλαίων κατά τη συμπλήρωση του κλειδιού ιστότοπου.

en: Please select at least one document to translate.
el: Παρακαλούμε επιλέξτε τουλάχιστον ένα έγγραφο προς μετάφραση.

en: Please select at least one language to translate into.
el: Παρακαλούμε επιλέξτε τουλάχιστον μία γλώσσα στην οποία θα γίνει η μετάφραση.

en: Please select the .po file to upload!
el: Παρακαλούμε επιλέξτε το αρχείο .po προς αποστολή!

en: Please update all components which you are using.
el: Ενημερώστε όλα τα στοιχεία που χρησιμοποιείτε.

en: Plugin
el: Προσθήκη

en: Post "%s" will be ignored for %s, because translation is already in progress.
el: Η ανάρτηση "%s" αγνοείται για τη γλώσσα:"%s", γιατί η μετάφραση είναι ήδη σε εξέλιξη.

en: Post "%s" will be ignored for %s, because translation is already waiting for translator.
el: Η ανάρτηση "%s" αγνοείται για τη γλώσσα"%s", γιατί αναμένεται η ανάληψη της μετάφρασης από μεταφραστή.

en: Proceed
el: Συνέχεια

en: Re-scanning the plugins or the themes will reset the strings tracked in the code or the HTML source
el: Η εκ νέου σάρωση των προσθηκών ή των θεμάτων θα επαναφέρει τις συμβολοσειρές που εντοπίστηκαν στον κώδικα ή στο αρχείο προέλευσης HTML

en: Register
el: Καταχώριση

en: Register %s
el: Καταχώριση %s

en: Registered
el: Καταχωρίστηκε

en: Released
el: Κυκλοφορία

en: Remove current site key (%s)
el: Κατάργηση τρέχοντος κλειδιού ιστότοπου (%s)

en: Renew %s
el: Ανανέωση %s

en: Return to the plugins page
el: Επιστροφή στη σελίδα προσθηκών

en: Return to the updates page
el: Επιστροφή στη σελίδα ενημερώσεων

en: Revalidate subscription
el: Εκ νέου επαλήθευση συνδρομής

en: Review changes and update
el: Εξέταση αλλαγών και ενημέρωση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save the following to a wpml-config.xml in the root of your theme or plugin.
el: Αποθηκεύστε τα εξής σε ένα αρχείο wpml-config.xml στον ριζικό κατάλογο του θέματος (theme) ή της προσθήκης (plugin) σας.

en: Scan the selected plugins for strings
el: Σάρωση των επιλεγμένων προσθηκών για συμβολοσειρές

en: Scan the theme for strings
el: Σάρωση του θέματος για συμβολοσειρές

en: Scanned files from %s:
el: Τα αρχεία σαρώθηκαν από %s:

en: Scanning file: %s
el: Σάρωση αρχείου: %s

en: Scanning theme folder: %s
el: Σάρωση φακέλου θέματος: %s

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search for:
el: Αναζήτηση για:

en: Select All
el: Επιλογή όλων

en: Select domain:
el: Επιλέξτε τομέα:

en: Select for which domain to set the language:
el: Επιλέξτε για ποιον τομέα θα ορίσετε τη γλώσσα:

en: Select how to get translations for WordPress core
el: Επιλέξτε τον τρόπο λήψης των μεταφράσεων των βασικών λειτουργιών του WordPress

en: Select strings within domain:
el: Επιλέξτε συμβολοσειρές μέσα στον τομέα:

en: Select what the strings are for:
el: Επιλέξτε τη λειτουργία των συμβολοσειρών:

en: Select which strings to display:
el: Επιλέξτε συμβολοσειρές προς εμφάνιση:

en: Send to translation
el: Αποστολή για μετάφραση

en: Set the source language of these strings to:
el: Ορισμός πηγαίας γλώσσας αυτών των συμβολοσειρών στα:

en: Showing only strings that contain %s
el: Προβολή μόνο των συμβολοσειρών που περιέχουν %s

en: Skipping file: %s
el: Παράλειψη αρχείου: %s

en: Some of the strings selected belong to packages. You can only change the language of these strings if all strings in the packages are selected.
el: Μερικές από τις επιλεγμένες συμβολοσειρές ανήκουν σε πακέτα. Μπορείτε να αλλάξετε τη γλώσσα αυτών των συμβολοσειρών μόνο αν έχουν επιλεγεί όλες οι συμβολοσειρές στα πακέτα.

en: Status
el: Κατάσταση

en: String
el: Συμβολοσειρά

en: String Translation
el: Μετάφραση συμβολοσειρών

en: String translation
el: Μετάφραση συμβολοσειρών

en: Strings in the plugins
el: Συμβολοσειρές στις προσθήκες

en: Strings in the theme
el: Συμβολοσειρές στο θέμα

en: Strings per page:
el: Συμβολοσειρά ανά σελίδα:

en: Strings translations updated
el: Οι μεταφράσεις των συμβολοσειρών ενημερώθηκαν

en: Submit
el: Υποβολή

en: Subscription expired. You need to either purchase a new subscription or upgrade if available.
el: Η συνδρομή έληξε. Πρέπει να αγοράσετε νέα συνδρομή ή να κάνετε αναβάθμιση, εάν έχετε ήδη.

en: Subscription is expired.
el: Η συνδρομή έληξε.

en: Success!
el: Επιτυχία!

en: Tagline
el: Σλόγκαν

en: The fields with <span%s>red</span> background are text fields and the fields with <span%s>cyan</span> background are numeric.
el: Τα πεδία με <span%s>κόκκινο</span> φόντο αποτελούν πεδία κειμένου και τα πεδία με <span%s>γαλάζιο</span> φόντο είναι αριθμητικά.

en: The following components are not updated:
el: Τα εξής στοιχεία δεν είναι ενημερωμένα:

en: The following files were processed:
el: Έγινε επεξεργασία των ακόλουθων αρχείων:

en: The following strings were found in your theme.
el: Εντοπίστηκαν οι ακόλουθες συμβολοσειρές στο θέμα σας.

en: The selected strings are currently in %LANG%
el: Οι επιλεγμένες γραμματοσειρές είναι αυτή τη στιγμή στα %LANG%

en: The selected strings can now be translated using the <a%s>string translation</a> screen
el: Οι επιλεγμένες συμβολοσειρές μπορούν τώρα να μεταφραστούν με τη χρήση της οθόνης <a%s>μετάφραση συμβολοσειρών</a>

en: There is nothing to be updated or to be added.
el: Δεν υπάρχει τίποτε προς ενημέρωση ή προσθήκη.

en: There is nothing to translate.
el: Δεν υπάρχει τίποτε προς μετάφραση

en: These are the strings that we found in your .po file. Please carefully review them. Then, click on the 'add' or 'cancel' buttons at the %sbottom of this screen%s. You can exclude individual strings by clearing the check boxes next to them.
el: Αυτές είναι οι συμβολοσειρές που βρέθηκαν στο αρχείο .po σας. Παρακαλούμε δείτε τις προσεκτικά. Μετά κάντε κλικ στο πλήκτρο 'προσθήκη' ή 'ακύρωση' %s στο κάτω μέρος αυτής της οθόνης%s. Μπορείτε να εξαιρέσετε κάποια επιμέρους συμβολοσειρά αποεπιλέγοντας το πλαίσιο ελέγχου δίπλα σε αυτήν.

en: This domain currently has the following strings:
el: Αυτός ο τομέας έχει αυτή τη στιγμή τις ακόλουθες γραμματοσειρές:

en: This page lets you install plugins and update existing plugins. To remove any of these plugins, go to the %splugins%s page and if you have the permission to remove plugins you should be able to do this.
el: Η σελίδα αυτή σάς επιτρέπει να εγκαταστήσετε προσθήκες (plugin) και να ενημερώσετε τις υφιστάμενες. Για να καταργήσετε οποιαδήποτε από τις προσθήκες αυτές, πηγαίνετε στη σελίδα %sπροσθηκών%s, και εάν έχετε δικαιώματα κατάργησης προσθηκών, θα είστε σε θέση να το κάνετε αυτό.

en: This table shows all the admin texts that WPML  found.
el: Σε αυτόν τον πίνακα εμφανίζονται τα κείμενα της περιοχής διαχείρισης τα οποία εντόπισε το WPML.

en: This update includes %d new strings and %d updated strings. You can review the strings below. Then, go to the %s and click on the Proceed button.
el: Αυτή η ενημέρωση περιλαμβάνει %d νέες συμβολοσειρές και %d ενημερωμένες συμβολοσειρές. Μπορείτε να δείτε τις συμβολοσειρές παρακάτω. Κατόπιν μεταβείτε στο  %s και κάντε κλικ στο κουμπί Συνέχιση.

en: This update includes %d new strings and %d updated strings. You can review the strings below. Then, go to the <a%s>bottom of this page</a> and click on the Proceed button.
el: Η ενημέρωση αυτή περιλαμβάνει %d νέες συμβολοσειρές και %d ενημερωμένες συμβολοσειρές. Μπορείτε να εξετάσετε τις συμβολοσειρές παρακάτω. Μετά πηγαίνετε στο <a%s>κάτω μέρος αυτής της σελίδας</a> και κάντε κλικ στο κουμπί Συνέχεια.

en: This widget is converted to multilingual
el: Αυτό το widget έχει μετατραπεί σε πολυγλωσσικό

en: Title:
el: Tίτλος:

en: To get automatic updates, you need to register %s for this site. %sRegister %s%s
el: Για αυτόματη λήψη ενημερώσεων, απαιτείται καταχώριση του %s για αυτόν τον ιστότοπο. %sΚαταχώριση %s%s

en: To install and update %s, please %sregister%s %s for this site.
el: Για εγκατάσταση και ενημέρωση του θέματος %s, κάντε %sεγγραφή%s του %s σε αυτόν τον ιστότοπο.

en: To translate your theme's texts, click on the button below. WPML will scan your theme for texts and let you enter translations.
el: Για να μεταφράσετε τα κείμενα του θέματός σας, κάντε κλικ στο παρακάτω κουμπί. Το WPML θα σαρώσει το θέμα σας για κείμενα και θα σας επιτρέψει να εισαγάγετε μεταφράσεις.

en: Total
el: Σύνολο

en: Track where string appear on the site
el: Παρακολούθηση θέσης εμφάνισης των συμβολοσειρών στην ιστοσελίδα

en: Track where strings appear on the site
el: Εντοπισμός θέσης εμφάνισης των συμβολοσειρών στον ιστότοπο

en: Translate custom posts slugs (via WPML String Translation).
el: Μετάφραση προσαρμοσμένων slug αναρτήσεων (μέσω της Μετάφρασης Συμβολοσειρών WPML).

en: Translate strings
el: Μετάφραση συμβολοσειρών

en: Translate texts in admin screens &raquo;
el: Μετάφραση κειμένων στις οθόνες διαχειριστή &raquo;

en: Translating users of types: %s
el: Μετάφραση χρηστών του τύπου: %s

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Translation complete
el: Η μετάφραση ολοκληρώθηκε

en: Translation is complete
el: Η μετάφραση ολοκληρώθηκε

en: Translation is in progress
el: Η μετάφραση είναι σε εξέλιξη

en: Translation needed
el: Απαιτείται μετάφραση

en: Translation needs update
el: Απαιτείται ενημέρωση της μετάφρασης

en: Translation status
el: Κατάσταση μετάφρασης

en: Translation status:
el: Κατάσταση μετάφρασης:

en: Unable to get filesystem access
el: Αδυναμία ανάκτησης πρόσβασης στο σύστημα αρχείων

en: Unknown repository
el: Άγνωστο αποθετήριο

en: Unregister %s from this site
el: Κατάργηση καταχώρισης %s από αυτόν τον ιστότοπο

en: Update Plugin
el: Ενημέρωση προσθήκης

en: Update required - please rescan this plugin
el: Απαιτείται ενημέρωση – σαρώστε ξανά αυτή την προσθήκη

en: Update required - please rescan this theme
el: Απαιτείται ενημέρωση – σαρώστε ξανά αυτό το θέμα

en: Updated %s translation is available
el: Η ενημερωμένη μετάφραση στα %s είναι διαθέσιμη

en: Updated translations (%d)
el: Ενημερωμένες μεταφράσεις (%d)

en: Updating %s
el: Γίνεται ενημέρωση του %s

en: Use different slugs in different languages for %s.
el: Χρήση διαφορετικών slug για διαφορετικές γλώσσες για το %s.

en: Use this language as the default language for new strings in this domain
el: Χρήση αυτής της γλώσσας ως προεπιλεγμένη γλώσσα για νέες συμβολοσειρές σε αυτόν τον τομέα

en: View
el: Προβολή

en: View all the plugin's texts
el: Προβολή όλων των κειμένων της προσθήκης

en: View all the theme's texts
el: Προβολή όλων των κειμένων του θέματος

en: View strings that need translation
el: Προβολή συμβολοσειρών για τις οποίες απαιτείται μετάφραση

en: WPML Package Translation is enabled but not effective. It requires <a href="%s">WPML</a>, String Translation and Translation Management in order to work.
el: Το WPML Package Translation είναι ενεργοποιημένο αλλά δεν εκτελείται. Απαιτείται το <a href="%s">WPML</a>, String Translation και το Translation Management για να λειτουργήσει.

en: WPML String Translation is enabled but not effective, because WPML is outdated. Please update WPML first.
el: Η Μετάφραση συμβολοσειρών του WPML είναι ενεργοποιημένη αλλά αναποτελεσματική, επειδή η τρέχουσα έκδοση του WPML είναι απαρχαιωμένη. Ενημερώστε πρώτα το WPML.

en: WPML String Translation is enabled but not effective. Please finish the installation of WPML first.
el: Το WPML String Translation είναι ενεργοποιημένο αλλά δεν εκτελείται. Παρακαλούμε ολοκληρώστε πρώτα την εγκατάσταση του WPML.

en: WPML Translation
el: Μετάφραση WPML

en: WPML Update is Incomplete
el: Η ενημέρωση του WPML δεν ολοκληρώθηκε

en: WPML can automatically register strings for translation. This allows you to translate user-generated content with minimal PHP code.
el: Το WPML μπορεί αυτόματα να καταχωρίσει συμβολοσειρές για μετάφραση. Αυτό σας επιτρέπει να μεταφράσετε περιεχόμενο που έχει δημιουργηθεί από τον χρήστη με μικρό κωδικό PHP.

en: WPML can keep track of where strings are used on the public pages. Activating this feature will enable the 'view in page' functionality and make translation easier.
el: Το WPML μπορεί να παρακολουθήσει το πού χρησιμοποιούνται οι συμβολοσειρές στις δημόσιες σελίδες. Αν ενεργοποιήσετε αυτή τη λειτουργία θα ενεργοποιηθεί και η λειτουργία 'προβολή στη σελίδα' και η μετάφραση θα γίνεται ευκολότερα.

en: WPML found %s strings. They were added to the string translation table.
el: Το WPML εντόπισε %s συμβολοσειρές. Προστέθηκαν στον πίνακα μεταφράσεων συμβολοσειρών.

en: WPML will automatically download translations for WordPress
el: Το WPML θα κάνει αυτόματη λήψη των μεταφράσεων για το WordPress

en: WPML.org account
el: Λογαριασμό WPML.org

en: Waiting for translator
el: Αναμονή για μεταφραστή

en: Widget is already converted
el: Το widget έχει ήδη μετατραπεί

en: Yes
el: Ναι

en: You are running updated %s and %s, but the following components are not updated:
el: Χρησιμοποιείτε τα ενημερωμένα στοιχεία %s και %s, αλλά τα εξής στοιχεία δεν είναι ενημερωμένα:

en: You are running updated %s, but the following component is not updated:
el: Χρησιμοποιείτε την ενημερωμένη προσθήκη %s, αλλά το εξής στοιχείο δεν είναι ενημερωμένο:

en: You can't translate this string because it hasn't been sent for translation in this language
el: Δεν μπορείτε να μεταφράσετε αυτή τη συμβολοσειρά γατί δεν έχει σταλεί για μετάφραση σε αυτή τη γλώσσα

en: You can't translate this string because it's assigned to another translator
el: Δεν μπορείτε να μεταφράσετε αυτή τη συμβολοσειρά γιατί έχει ανατεθεί σε άλλον μεταφραστή

en: You cannot add packages in this language to the basket since it already contains posts, packages or strings of another source language!
    					Either submit the current basket and then add the post or delete the posts of differing language in the current basket
el: Δεν είναι δυνατή η προσθήκη πακέτων σε αυτή τη γλώσσα στο καλάθι, καθώς αυτό ήδη περιέχει αναρτήσεις, πακέτα ή συμβολοσειρές άλλης αρχικής γλώσσας!
    					Είτε υποβάλλετε το παρόν καλάθι και προσθέστε την ανάρτηση μετά, είτε διαγράψτε αναρτήσεις σε άλλες γλώσσες για το τρέχον καλάθι.

en: You have been assigned to a new translation job from %s to %s.
    
    Start editing: %s
    
    You can view your other translation jobs here: %s
    
     This message was automatically sent by Translation Management running on WPML. To stop receiving these notifications contact the system administrator at %s.
    
     This email is not monitored for replies.
    
     - The WPML team
el: Σας έχει ανατεθεί μία νέα εργασία μετάφρασης από %s σε %s.
    
    Έναρξη επεξεργασίας: %s
    
    Μπορείτε να δείτε τις άλλες μεταφραστικές σας εργασίες εδώ: %s
    
     Το μήνυμα αυτό στάλθηκε αυτόματα από τη Διαχείριση μεταφράσεων (Translation Management) του WPML. Για να μην λαμβάνετε πλέον παρόμοιες ειδοποιήσεις, επικοινωνήστε με τον διαχειριστή συστήματος στη διεύθυνση %s.
    
     Αυτή η διεύθυνση email δεν παρακολουθείται για τυχόν απαντήσεις.
    
     – Η ομάδα του WPML

en: You have been assigned to a new translation job on %s.
el: Σας έχει ανατεθεί μία νέα μετάφραση για τον ιστότοπο %s.

en: You have removed some of the texts that are translated already. The translations will be lost.
el: Έχετε αφαιρέσει κάποια κείμενα τα οποία έχουν ήδη μεταφραστεί. Οι μεταφράσεις θα χαθούν.

en: You have selected strings belonging to a package. Please select all strings from the affected package or unselect these strings.
el: Έχετε επιλέξει συμβολοσειρές που ανήκουν σε ένα πακέτο. Επιλέξτε όλες τις συμβολοσειρές από το επηρεαζόμενο πακέτο ή αναιρέστε την επιλογή αυτών των συμβολοσειρών.

en: You must have a valid subscription in order to get upgrades or support for this plugin. %sPurchase a subscription or enter an existing site key%s.
el: Πρέπει να έχετε έγκυρη συνδρομή για να λαμβάνετε ενημερώσεις ή υποστήριξη για αυτή την προσθήκη. %sΑγοράστε μια συνδρομή ή πληκτρολογήστε ένα υπάρχον κλειδί ιστότοπου%s.

en: You will have to renew your subscription in order to continue getting the updates and support.
el: Θα πρέπει να ανανεώσετε τη συνδρομή σας για να συνεχίσετε να λαμβάνετε ενημερώσεις και υποστήριξη.

en: Your site will not work as it should in this configuration
el: Ο ιστότοπός σας δεν θα λειτουργεί κανονικά με αυτή τη ρύθμιση παραμέτρων

en: Your subscription appears to no longer be valid. Please try to register again using a valid site key.
el: Φαίνεται ότι έχει λήξει η ισχύς της συνδρομής σας. Παρακαλούμε κάντε νέα εγγραφή χρησιμοποιώντας ένα έγκυρο κλειδί ιστότοπου.

en: Your subscription expires in %d day.
el: Η συνδρομή σας λήγει σε %d ημέρα.

en: Your subscription expires in %d days.
el: Η συνδρομή σας λήγει σε %d ημέρες.

en: activated
el: ενεργοποιήθηκε

en: activating
el: ενεργοποίηση

en: bottom of this page
el: κάτω μέρος αυτής της σελίδας

en: create PO file
el: δημιουργία αρχείου PO

en: downloaded
el: ολοκλήρωση λήψης

en: downloading...
el: λήψη αρχείου...

en: edit
el: επεξεργασία

en: failed!
el: απέτυχε!

en: installed
el: εγκαταστάθηκε

en: installing...
el: εγκατάσταση...

en: n/a
el: μη διαθέσιμο

en: new
el: νέο

en: no domain
el: κανένας τομέας

en: none
el: κανένα

en: select from existing
el: επιλογή από υπάρχοντα

en: translations
el: μεταφράσεις

en: updated
el: ενημερώθηκε

en: updating...
el: ενημέρωση..

en: view in page
el: προβολή στη σελίδα

en: view in source
el: προβολή στο πηγαίο
